האם ייעוץ וניהול השקעות עבר מן העולם?

האבולוציה של ייעוץ פיננסי בעולם והדעה של פינאמטריקה מבית פלן פלוס

עולם הייעוץ הפיננסי עובר מהפך בכל העולם, שינויים רגולטוריים ודמוגרפיים יוצרים תעשייה שונה לגמרי מאשר בשנים שקדמו ומנהלי תיקים ובתי ההשקעות חשים את הצורך בשינוי.

המגמה העיקרי שמניע את השינוי הוא השינוי הדמוגרפי – כתבתי רבות על השינויים דמוגרפיים בעולם וזה ברור שבעקבות כך כמות הכסף המנוהל בעולם גדל באופן מהותי ומשמעותי.

המעבר מעולם הזכויות לעולם של צבירה בתוספת של חיים ארוכים יותר מאשר בכל דור לפננו מצריך מאזרחי העולם לחסוך ולצבור הון ליום שבו הם יפסיקו לעבוד ויצטרכו לחיות מהכסף שהם צברו במהלך החיים. הכסף המנהול בעולם עומד לחצות את רעף ה 100 טריליון דולר!

המגמות הדמוגרפיות בעולם כוללות, גידול כללי באוכלוסיית בעולם, הזדקנות האוכלוסייה ומעבר מעולם שמבטיח זכויות לאזרחים לעולם שבו האזרח אחראי לבדו על עתידו והמדינה רק מכריחה לחסוך (מזכויות לצבירה), אזרחי העולם עובדים שנים נוספות (גיל הפרישה עולה בכל העולם אך הוא מפגר אחרי המציאות שבו אנשים ממשיכים לעבוד גם בשנות השבעים והשמונים לחייהם), בנוסף קיים שינוי מהותי המעמד של האישה בכח העבודה ובפרנסת המשפחה, התחזקות של הערים הגדולות בעולם, השפעה גדלה של העולם המתפתח וגידול משמעותי של מעמד הביניים.

זה בהחלט נשמע כמו חדשות טובות ומעודדות לפועלים בתעשייה אך באותה נשימה חל מגמות נוספות כגון דרישה ליושר ואמון של צרכנים מהיועצים שלהם ומעבר מתשלום של עמלות לתשלום של שכ"ט מהלקוח, הצורך של הלקוח לקבל שירות מיידי, רצון של לקוחות לפשטות ושקיפות, העליה בחשיבות של רשתות, דרישה ליחס אישי ובנייה של תוכניות אישיות הוליסטיות מצד צרכנים.

המשמעות של מגמות אילו זה שינוי במבנה השוק וחברות המובילות בעולם נערכות למחר באופן שונה מאשר בעבר. ברור להם שמי שלא מתאים את עצמו למציאות החדשה של השוק ולא משנה מה גודלו לא ישגשג ואולי אפילו לא ישרוד.

המהפיכה הטכנולוגית

ועכשיו טכנולוגייה פיננסית או Fintech (פינטק) עושה מהפיכה גם בתחום הפיננסי פנסיוני בכל העולם ומשנה את הגישה של אנשים ואיך הם חושבים על כסף, איך הם משקיעים, חוסכים וצורכים.

המהפיכה מייעמת על כל מי שמתווך מוצרים או שירות פיננסי ובעיקר מנהלי תיקים מכוון שהמערכות מחליפה את העבודה שלהם ומכוונות את הלקוחות בעיקר לניהול פסיבי או לארגונים גדולים זולים.

פינטק זה להיט יחסית חדש בכל העולם לרבות בישראל. זה הטכנולוגייה שהופך מערכות פיננסיות לנגיש יותר, מובן יותר לצרכן, יעיל יותר ונשאן על טכנולוגיות חדשות כגון בינה מלאכותית, מערכות דאטא אנאליטיות, כלי השקעות אוטומטיים שמביאה איתה פוטנציאל להשפיע על החיים של מיליארדי בני אדם ברחבי העולם ולשנות את התעשייה של שירותים פיננסים כפי שאנו מכירים אותה.

המפתח להצלחת המערכת זה הבנת הלקוח, ובעיקר בניית פרופיל הסיכון. "זה ההזדמנות לאיש המקצוע לייצר מערכת יחסים אינטימית עם הלקוח אומר פול רזניק המייסד של פינאמטריקה מבית "לפן פלוס".

השיטה של חברת פינאמטריקה בנוייה לתמוך בכל ארבע ארוצי ההפצה שהתפתחו בכל העולם הייעוץ הפיננסי – פנסיוני שקיימים.

ייעוץ רובוטי – זה מיועד בעיקר לאנשים שנמצאים בתחילת תהליך הצבירה והם רוצים מערכת שיעזור להם להבין את הצורך והיכולת שלהם להחשף לסיכון.

ייעוץ סייבר – זו מערכת היברידית שמשלבת את הערך של ייעוץ רובוטי עם היכולת להתייעץ עם איש מקצוע מיומן ולשאול שאלות אינטימיות ולהבין טוב יותר את האסטרטגייה הרצוויה.

ייעוץ ליעדי חיים וניהול תזרים מזומנים – זה ייעוץ שניתן על ידי יועץ ונתמך במערכת טכנולוגית שלומדת את התזרים של הלקוח, את יעדי החיים שלהם ועוזרת להם להתאים לזה אלוקאצייה נכונה.

פמילי אופיס – זה יעוץ שניתן על ידי יועץ או קבוצת יועצים נתמך במערכת טכנולוגית שמאשפרת גם ניהול בינלאומי של נכסים וכוללת ניהול פיננסי, ניהול השקעות, ניהול סיוכנים, תכנון מס בינלאומי, תכנון פרישה ומעבר עושר מדור לדור.

העולם החדש שמתפתח זה עולם ה"פסיכומטרי" עולם שבו יש חתונה בין פסיכולוגייה וסטיסטיקה במטרה לאפשר לאנשי מקצוע בכל העולם להעניק שירות ייחודי וממוקד צרכן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

מאמרים נוספים

מה העתיד של השקעות אלטרנטיביות בעולם משתנה?

ממחקר של PWC שפורסם בספטמבר 2020

‏‏מגמות בעולם – המעבר מטיפול במוצר לטיפול במשפחה

מתודת עבודה מומלצת מגובה מחקר אקדמי

הזדמנויות בתקופת הקורונה

האם זה הזמן להשקיע בדיור סוציאלי באנגליה?